Buy Online Cheapest Software - In Our Shop
Øbtu
27. May 2015 09:31:10
Sponsorer
Velkommen
ØBTU's Sekretariat


Telefon 50 57 37 28
ma-fr 10.00-14.00
Fax: 54 82 28 68

Allan Petersen
Postboks 207
4800 Nykøbing F.
E-mail: oebtu@oebtu.dk

Giro: 408-6007
Bank: Nordea 2650-6750120995
Link til Bordtennisportalen
Link til Stævnerne
Link til Ratinglisten
Link til stævneresultaterne

Facebook:
Link til ØBTU's Facebookside
Link til pointstævnerne i ØBTU
Link til Pigerne i ØBTU

Sommerlejr 2015
ØBTU´s spilleudvalg indbyder til sommerlejr i Dalby i uge 27.

Læs indbydelsen her.

Der er nu fri tilmelding til lejren. Tilmelding foretages ved at fremsende en mail til ØBTU´s sekretariat.

Med venlig hilsen
ØBTU´s spilleudvalg
Vestegnens stævne

30. og 31 maj 2015 Vestegnens sommerstævne 2015

Klik på linket og læs indbydelsen.

ØBTU´s repræsentantskabsmøde


Annie - ØBTU's afgående formand - fik blomster og vin af bestyrelsen.

ØBTU har afholdt sit årlige repræsentantskabsmøde i Karlslundehallerne tirsdag den 19. maj.
Der blev valgt to nye bestyrelsesmedlemmer, og to nye medlemmer af spilleudvalget.

Læs referatet her.

Hvidovres stævne

Link til resultaterne

Dejligt med en ny stævnearrangør og godt med et stævne mere her i slutningen af sæsonen.
Og et rigtig flot arrangement.

DM Ungdom i Hillerød

Livestreaming

Link til deltagere, lodtrækning og resultater (TTC/Ondata)

Link til resultaterne (Bordtennisportalen)

Begge links opdateres løbende af dommerbordet.

Tillykke til Holme Olstrup og Vestegnen

I næsten al ubemærkethed uadtil er DT mesterskaberne for ungdom blevet afviklet i Odense.

Link til resultaterne - se resultater af holdkampe og de individuelle resultater.

ØBTU ønsker Holme Olstrup tillykke med titlen for Juniorer og Vestegnen tillykke med titlen for Piger.


Holme Olstrups vindere af juniordivisionen.

OB vandt drengedivisionen - og selvfølgelig også tillykke til dem.

Super Weekend i Valby Hallen
Stævne

Resultater, pointstævne/pointjagt

Endelig resultatliste

Billeder

Kredskampe, semi- og finaler:

Seniorerne - se nederst på siden

Pointstævner/-jagt, runde 6


Ida, debutant i pointstævnerne

Resultater og billeder fra 6. runde

Pointstævner:

Kreds 1- 27 deltagere
Kreds 2 - 14 deltagere
Kreds 3 - 27 deltagere
Kreds 4 - 25 deltagere
Kreds 5 - 48 deltagere 
Kreds 6 - 14 deltagere
Kreds 7 - 20 deltagere
Kreds 8 - 18 deltagere
Kreds 9 - 5 deltagere

Pointjagt:

Kreds 1- 6 deltagere
Kreds 4 - 6 deltagere
Kreds 5 - 12 deltagere
Kreds 7 - 5 deltagere

Pointstævner og Pointjagt, runde 5


Gruppevinderne fra kreds 5

Resultater og billeder

Pointstævner:

Kreds 1 - 28 deltagere - billeder
Kreds 2 - 15 deltagere
Kreds 3 - 23 deltagere
Kreds 4 - 24 deltagere
Kreds 5 - 49 deltagere
Kreds 6
- 11 deltagere
Kreds 7 - 22 deltagere
Kreds 8 - 21 deltagere
Kreds 9 - 13 deltagere

Pointjagt:

Kreds 1 - 5 deltagere
Kreds 4 - 8 deltagere
Kreds 5 - 11 deltagere
Kreds 7 - 3 deltagere

ØBTU skal have ny formand

Annie Ramberg har af personlige grunde valgt at stoppe som formand for ØBTU og at udtræde af bestyrelsen.

Martin Christensen og Peter Tranto har begge valgt også at udtræde af bestyrelsen. Peter vil stadig være med i turneringsudvalget!

Kære ØBTU klubber, I har nu alle chancer for at få en yngre og mere aktiv bestyrelse, end den har været de seneste år. I har mulighed for at sammensætte en bestyrelse lige efter jeres hoved.

ØBTU afholder ordinært repræsentantskabsmøde tirsdag den 19. maj 2015, kl. 18:30 i Karlslunde hallen.

Send en mail til sekretariatet med jeres kandidat(er), både hvis det er jer selv eller nogen, I vil foreslå.

Niels Peter Stilling og Stig Jensen vil i givet fald gerne fortsætte i en ny ØBTU bestyrelse, dog er de ikke formandskandidater.

Pointstævner/pointjagt, runde 4


Gruppevinderne fra kreds 5

Resultater og billeder fra 4. runde.

Billeder (kreds 1 og 7)

Pointstævner:
Kreds 1: (28 deltagere): Resultater
Kreds 2: (12 deltagere): Resultater
Kreds 3: (22 deltagere): Resultater
Kreds 4: (32 deltagere): Resultater
Kreds 5: (47 deltagere): Resultater
Kreds 6: (9 deltagere): Resultater
Kreds 7: (18 deltagere): Resultater
Kreds 8: (24 deltagere): Resultater
Kreds 9: (7 deltagere): Resultater


Albert vinder A-gruppen i kreds 1

 

Pointjagt:
Kreds 1: (9 deltagere): Resultater
Kreds 4: (10 deltagere): Resultater
Kreds 5: (7 deltagere): Resultater
Kreds 7: (4 deltagere): Resultater

Log ind
Brugernavn

Kodeord



Opret bruger

Har du glemt dit kodeord?
Bed om et nyt ved at klikke her.
Replikboks
Du er nødt til at logge på for at skrive en replik.

Ingen replikker endnu.
Siden dannet på: 0.05 sekunder 7,659,585 Unikke besøg